Orchestr ZUŠ Prahy 7

Školní orchestr byl založen v září 2018. Jeho členové pochází z řad současných žáků školy a výjimečně i z řad absolventů.

Orchestr ZUŠ Prahy 7

Školní orchestr byl založen dirigentkou Kristinou Šalšovou v září 2018. Jeho členové pochází z řad současných žáků školy a výjimečně i z řad absolventů.

Nástrojové obsazení orchestru je proměnlivé. Základ však tvoří smyčcové nástroje (vyšší i nižší), dechové nástroje dřevěné i žesťové a nástroje bicí.

Repertoár tělesa je velmi pestrý. Zahrnuje skladby od barokních autorů, přes klasické a romantické skladby, až po hudbu současnosti a hudbu filmovou. Soubor pravidelně spolupracuje s pěveckými sbory naší školy Radost Praha a Pueri gaudentes a účastní se veřejných koncertů a vystoupení.

Přínos hry v orchestru je pro žáky mimořádně významný. Nejen, že je orchestrální hra obohacuje umělecky (setkávají se tu s ostatními hudebními nástroji, učí se správnému ladění, prohloubí si rytmické i technické dovednosti), ale zejména se tu učí vlastní odpovědnosti a spolupráci namísto soutěžení. Neméně významná je pak výsledná radost ze společného muzicírování.

ZKOUŠKY: středa16.45-18.15

Novinky

Pěvecký galakoncert

Srdečně vás zveme na pěvecký galakoncert žáků Markéty Džunevy. Koncert se bude konat v pondělí 25....

Balíček okamžité pomoci Pražanům na školní rok 2023/2024

  Vážení rodiče, milí žáci, v letošním školním roce je opět možné čerpat podporu na úhradu...

Hudební nauka a přípravná hudební výchova 2023/2024

  Vážení rodiče, milí žáci, přihlašování do předmětů přípravné hudební výchovy a hudební...

Hlavní prázdniny

Vážení rodiče, milí žáci, přejeme Vám hezké léto, plné pohody a zdraví a budeme se na Vás opět...

Třídní večer Magdaleny Bílkové Tůmové

Srdečně vás zveme na flétnový třídní koncert paní učitelky Magdaleny Bílkové Tůmové, který se bude...

Česká mše vánoční

Ke společným projektům orchestru ZUŠ Prahy 7 a pěveckých sborů Radost Praha, Pueri gaudentes a Gaudium Praha (jako host) patří předvedení České mše vánoční Jana Jakuba Ryby.

ZUŠ OPEN

Ve školním roce 2018/2019, v rámci projektu ZUŠ Open, orchestr ZUŠ Prahy 7 spolupracoval jak s tanečním oddělením, tak i se žáky pěveckého oddělení naší ZUŠ.

Sdílej