Orchestr ZUŠ Prahy 7

Školní orchestr byl založen v září 2018. Jeho členové pochází z řad současných žáků školy a výjimečně i z řad absolventů.

Orchestr ZUŠ Prahy 7

Školní orchestr byl založen dirigentkou Kristinou Šalšovou v září 2018. Jeho členové pochází z řad současných žáků školy a výjimečně i z řad absolventů.

Nástrojové obsazení orchestru je proměnlivé. Základ však tvoří smyčcové nástroje (vyšší i nižší), dechové nástroje dřevěné i žesťové a nástroje bicí.

Repertoár tělesa je velmi pestrý. Zahrnuje skladby od barokních autorů, přes klasické a romantické skladby, až po hudbu současnosti a hudbu filmovou. Soubor pravidelně spolupracuje s pěveckými sbory naší školy Radost Praha a Pueri gaudentes a účastní se veřejných koncertů a vystoupení.

Přínos hry v orchestru je pro žáky mimořádně významný. Nejen, že je orchestrální hra obohacuje umělecky (setkávají se tu s ostatními hudebními nástroji, učí se správnému ladění, prohloubí si rytmické i technické dovednosti), ale zejména se tu učí vlastní odpovědnosti a spolupráci namísto soutěžení. Neméně významná je pak výsledná radost ze společného muzicírování.

ZKOUŠKY: středa16.45-18.15

Novinky

Smyčcový koncert

Srdečně vás zveme na koncert žáků smyčcového oddělení. Koncert se bude konat ve středu, 22. března...

Třídní koncert Evy Bucherové

Srdečně vás zveme na klavírní třídní koncert paní učitelky Evy Bucherové, který se bude konat v...

Třídní koncert Hany Blachutové

Srdečně vás zveme na pěvecký třídní večer paní učitelky Hany Blachutové, který se bude konat ve...

Třídní koncert Simony Hurníkové

Srdečně vás zveme na třídní koncert žáků paní učitelky Simony Hurníkové, který se bude konat v...

Chlapec v pruhovaném pyžamu

Srdečně vás zveme na představení Chlapec v pruhovaném pyžamu, podle stejnojmenné knihy Johna...

Česká mše vánoční

Ke společným projektům orchestru ZUŠ Prahy 7 a pěveckých sborů Radost Praha, Pueri gaudentes a Gaudium Praha (jako host) patří předvedení České mše vánoční Jana Jakuba Ryby.

ZUŠ OPEN

Ve školním roce 2018/2019, v rámci projektu ZUŠ Open, orchestr ZUŠ Prahy 7 spolupracoval jak s tanečním oddělením, tak i se žáky pěveckého oddělení naší ZUŠ.

GDPR

Naše škola zpracovává a uchovává osobní údaje na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (tzv. obecné nařízení o ochraně osobních údajů GDPR), případně zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb., v platném znění. Dle výše uvedených právních norem má škola jmenovaného Pověřence pro ochranu osobních údajů, který je schopen vstoupit do řešení při případných sporech či vám poradit, pokud si nejste něčím jisti.
Pověřenec naší školy:
Ing. Petr Nacher / nacher@petersoft.cz

www.map2praha7.cz

Úřední hodiny sekretariátu

Po: 13.00-16.00
Út: 13.00-16.00
St: 13.00-17.30
Čt: 13.00-17.30
Pá: 13.00-16.00
So: zavřeno
Ne: zavřeno

Kontaktní údaje

Základní umělecká škola, Praha 7, Šimáčkova 16

Šimáčkova 1452/16
170 00 Praha 7

tel: 220 875 863
e-mail: info@zuss.cz
web: www.zuss.cz
ID datové schránky: wmgtw4e

IČ: 613 87 312

Sdílej